Byråd

Kirsten Terkilsen

Borgmester
E-mail: kirsten.terkilsen@hedensted.dk
Telefon: 24 49 38 20


Ole Vind

Formand, Udvalget for læring
E-mail: ole.vind@hedensted.dk
Telefon: 75 67 31 79

Mobil: 40 74 71 79

Hans Jørgen Hansen

Formand, Social og omsorg
E-mail: hans.joergen.hansen@hedensted.dk
Telefon: 30 30 21 24


Erling Juul

Medlem af Udvalget for beskæftigelse
E-mail: ebjuul@gmail.com
Telefon: 23 30 60 72


Peter Sebastian petersen

Medlem af Udvalget for læring
E-mail: ps@vih.dk
Telefon: 29 29 63 87


Hans henrik rolskov

Medlem af Politisk koordination og økonomi
E-mail: hans.henrik.rolskov@hedensted.dk
Telefon: 75 69 56 14

Mobil: 20 12 71 49


hans vacker

Næstformand, Fritid og fællesskab
E-mail: hans.vacker@hedensted.dk
Telefon: 40 68 00 46


kim hagsten sørensen

Medlem af Politisk koordination og økonomi
E-mail: khs@hedensted.dk
Telefon: 75 89 06 70

Mobil: 29 47 21 28


Lars poulsen

Medlem af Udvalget for Teknik

Formand, Hedensted Spildevand
E-mail: lars.poulsen@hedensted.dk
Telefon: 75 68 79 07

Mobil: 24 96 13 64


Lene tingleff

Formand, Udvalget for Teknik
E-mail: lene.tingleff@hedensted.dk
Telefon: 75 68 78 95

Mobil: 20 23 58 15


Jeppe mouritsen

Medlem af Udvalget for Læring

Medlem af Udvalget for Teknik
E-mail: jeppe.mouritsen@hedensted.dk
Telefon: 40 57 30 70


Per heller

Næstformand, Udvalget for Beskæftigelse
E-mail: per.heller@hedensted.dk
Telefon: 75 67 60 50

Mobil: 24 96 13 67

Bent Poulsen

Medlem af Politisk koordination og Økonomi
E-mail: bent.poulsen@hedensted.dk
Telefon: 75 85 14 31

Mobil: 20 22 14 31